כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב

 

כיסוי ביטוחי לרכב

 כל מה שרציתם לדעת בבואכם לסגור את עסקת הליסינג שלכם, אתם מחויבים, כמובן, להתייחס לסעיף הביטוחים. ביטוח החובה הינו חלק בלתי נפרד מרכישת רכב חדש, ואליו מצטרפים ביטוחי הרשות – מקיף וצד ג'. כיום ניתן לקבל את מגוון סוגי הביטוחים כחלק מעסקת הליסינג,לשלמם כחלק מ התשלומים החודשיים, וליהנות מראש נקי מדאגות. 

 

סוגי הביטוחים

ביטוח חובה, כשמו כן הוא, חייב להתלוות לכל רכב מנועי על פי חוק, וחל איסור על שימוש ברכב ללא ביטוח וללא מסמך המאשר שיש לכם ביטוח בתוקף. מחירי ביטוח החובה אינם קבועים, הם תלויים בסוג הנהג (חדש, צעיר) ובסוג הרכב. ביטוח צד ג' הוא הביטוח שיכסה אתכם כאשר תפגעו בצד שלישי. ביטוח זה, כאמור, הוא רשות ולא חובה. 

ביטוח מקיף גם הוא ביטוח שאין חובה לעשותו, אולם הוא מאפשר לבעל הפוליסה להגן על עצמו במקרה שייגרמו נזקים לו או לצד שלישי. הביטוח המקיף פותח בפני המבוטח אפשרויות לקבלת תנאים ושירותים נוספים מחברת הביטוח, כמו רכב חלופי, גרירה וכד'. אם אתם לקוחות של חברת ליסינג, דוגמת דורנט, אתם זכאים לשירותים הללו בכל מקרה, מטעם החברה, כחלק ממסלול ליסינג תפעולי מלא. 

בכל פוליסת ביטוח נוקבת חברת הביטוח בסכום המהווה השתתפות עצמית. המשמעות של כך היא שבמקרה של נזק, עד לסכום מסוים, מחויב בעל הרכב לשלם את הנזק מכיסו. ההשתתפות העצמית היא סעיף חשוב כאשר אתם שוכרים רכב בליסינג, מאחר שבעל הרכב הוא זה שישלם אותה מכיסו, ולא חברת הליסינג. בדורנט אנחנו מעמידים לרשותכם יועצי ליסינג, שיעזרו לכם לבדוק את התנאים הטובים ביותר להשתתפות העצמית שלכם. 

הביטוח המקיף הופך למשמעותי מאוד במקרה של אובדן גמור של הרכב (TOTAL LOSS). אובדן גמור הוא מצב שבו הרכב נפגע והנזק שלו עולה על 60% מערכו, או מצב שבו הרכב נגנב ולא נמצא בפרק הזמן שחברת הביטוח קבעה (בדרך כלל עד 30 יום). 

 

השקט שלכם הוא הרווח של חברת הביטוח

מהו בעצם הביטוח? הביטוח הוא סכום שאותו אתם משלמים לחברת הביטוח כדי שהיא תיקח על עצמה את האחריות לנזקים מסוימים שעלולים להיגרם לכם או למכונית שלכם, או נזקים שאתם עלולים לגרום לאחרים (צד שלישי). בתמורה לראש השקט שלכם, אתם משלמים לחברת הביטוח כ- 5% מערך הרכב שלכם בשנה, וזה בעצם הופך להיות הרווח של החברה. 

חברת הביטוח עושה את החישובים שלה, ולוקחת בחשבון שכ-5% מהמכוניות שהיא מבטחת בשנה יינזקו מאוד או ייגנבו, אך סך כל הפרמיות שהיא מקבלת בשנה מכל לקוחותיה מכסה את הנזק שלה. 

 

מחירי הביטוח מושפעים מהתנאים הנכללים בפוליסה

חברת הביטוח למעשה מעוניינת לקבל מכם את כספי הביטוח ולהימנע ככל האפשר מהוצאות על הרכב שלכם, וכאן נכנסים הסעיפים בחוזה המאלצים אתכם לשמור על הרכב מפני גניבה ופגיעות. חברת הביטוח מכניסה לפוליסה סעיפים שבהם אתם מחויבים לשמירה בסיסית על המכונית, בסעיפים אלה מצוינים תנאים שאם לא תעמדו בהם, האחריות על תשלום הנזקים תוסר מעל חברת הביטוח. למשל, חברת הביטוח מחייבת את בעלי הפוליסה להתקין איתורן או אזעקה וקוד התנעה. חברת הביטוח יכולה לדרוש שלמערכת הסטריאו יהיה פנל נשלף, שאותו תחויבו להוציא מהמכונית כאשר אתם לא משתמשים בה. בנוסף, משתמשות חברות הביטוח במנגנון ההשתתפות העצמית, שמטרתו להרתיע את בעלי הפוליסה ולגרום להם להיות זהירים יותר ולמנוע נזק למכונית. כל אלה, למעשה, משפיעים על מחיר הביטוח, וחשוב לבדוק אותם כאשר מקבלים את הפוליסה. 

 

האותיות הקטנות של הפוליסה

כאשר אתם בודקים את פוליסת הביטוח שלכם, עליכם לבדוק מספר גורמים חשובים: תנאי הסף של הפוליסה: ודאו שאתם עומדים בכל תנאי הסף של הפוליסה, שעיקרם לתת תוקף לפוליסה בתנאי שדאגתם למגן את רכבכם לפי הדרישות. מהו גבול האחריות של הביטוח כלפי צד ג': גבול זה משתנה בין הפוליסות, וההבדל בין הפוליסות השונות יכול לבוא לידי ביטוי בסכומי כסף גדולים, שבמקרה של נזק לצד ג', יהיה משמעותי ביותר. תנאים חורגים מהפוליסה: ודאו שהתנאים החורגים מכיסוי הביטוח מובלטים ומודגשים. חברת הביטוח מחויבת להדגיש תנאים אלה בפוליסה. 

 

ביטוח רכב דרך חברת ליסינג

בענף הליסינג בישראל קיימים שני סוגי ביטוח מקיף וצד ג' מקובלים: 

  • ביטוח עצמי כאשר אתם מבטחים את רכבכם בביטוח עצמי דרך חברת דורנט , החברה למעשה אינה מבטחת את המכונית, אלא לוקחת את סיכון הנשיאה בעלות נזק למכונית על עצמה. החברה מפרישה לעצמה סכום כסף עבור הביטוח, ומאותו סכום משלמת תיקונים או משלמת ללקוח במקרה של אירוע ביטוחי. התיקונים מתבצעים במוסכים השייכים לדורנט. ביטוח עצמי אינו כולל בדרך כלל ביטוח על מרכב תחתון. 
  • ביטוח אצל חברות ביטוח אם בחרתם לבטח את עצמכם דרך חברת ביטוח, תרכוש דורנט פוליסת ביטוח עבור הרכב שלכם אצל חברת ביטוח, והסיכון לנשיאה בנזקים יועבר לחברת הביטוח. 
שירות מקצועי ואדיב

מענה לכל שאלה

רכישה ללא מקדמה

קניית רכב חדש עם 100% מימון

מבחר רכבים ענק

מאות רכבים במלאי